SURROUNDING AREA

Ideas about where to visit in the surrounding area.

BUSES

There are two bus stops in Vikletice. The first is right outside the entrance to our site. From this stop (Vikletice) run buses to Kadaň and Žatec. From the second stop beside the dam (Vikletice-hráz) there are buses running to Chomutov and Žatec.


CYCLE PATHS

Cycle path no. 6 from Cheb to Žatec goes through Vikletice and cycle path no. 3080 also runs from Vikletice to Chomutov.

Nechranická přehrada
Nechranická přehrada

NECHRANICKÁ RESERVOIR

The Nechranická Reservoir is the fifth largest reservoir in the Czech Republic. This artificial expanse of water was constructed on the River Ohři between Kadaň and Žatec, south of Chomutova. It is the longest earth-filled dam in central Europe,stretching for3280 m. It was built on the River Ohře between 1961 and 1968, primarily as a source of water for the nearby power station at Tušimice. These days it is primarily used for recreational purposes. Part of it has been declared a bird sanctuary and it forms part of the Natura 2000 network.

200 metres from our site you can find sandy access to the water.

Other places to swim are, e.g., beside the dam.

Vikletice a Nechranice
Vikletice a Nechranice

KRÁLOVSKÉ MĚSTO KADAŇ

Někdejší královské město Kadaň s nejdelší zachovalým opevněním v Čechách s Mikulovskou bránou, františkánským klášterem a Katovou uličkou, která je nejužší v České republice se nachází nedaleko Nechranické přehrady. V Kadani se také nachází například trampolínové centrum TDAréna Kadaň, muzeum čarodějnic nebo diskgolfové hřiště.

(13 km, přímý autobus z Vikletic)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.mesto-kadan.eu

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ

Historické město s rozsáhlým anglickým parkem, novogotickým zámkem s muzem porcelánu a lázeňským areálem Kyselkase třemi minerálními prameny. Ve městě se také nachází venkovní aquapark.

(20 km, autobus přes Kadaň)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.klasterec.cz/mesto/informace-o-meste-1/informace-pro-turisty/

ŽATEC - MĚSTO CHMELE

Královské město Žatec s historickým centrem a tisíciletou tradicí pěstování chmele a výrobou piva. V Žatci doporučujeme navštívit zábavný komplex Chrám chmele a piva, který zahrnuje největší chmelařské muzeum na světě, 40m vysokou vyhlídkovou věž s interaktivním výtahem a výhledem na staré pivovary a také labyrint z chmelových žoků.

(13 km, přímý autobus z Vikletic)

Více informací (Kudy z nudy)

https://cs.zatec-thum.eu

CHOMUTOV

V městě Chomutov naleznete nejen historické centrum, ale také Zoopark Chomutov se skanzenem a safari. V blízkosti Zooparku se nachází Kamencové jezero s vlekem na vodnílyžování a krytý aquapark. Na severozápad od města se nachází Bezručovo údolí, které se oblíbeným cílem pěších i cyklistických výletů.

(16 km, přímý autobus z Vikletice-přehrada)

Vice informací (Kudy z nudy)

https://www.chomutov-mesto.cz/cz/pro-navstevniky-mesta

https://zoopark.cz

ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK

Barokní zámek Červený Hrádek se nachází nedaleko města Chomutov. Nádvoří je vyzdobeno díly slavného sochaře Jana Brokoffa.

(30 km)

Vice informací (Kudy z nudy)

Zámek Červený Hrádek
Zámek Červený Hrádek

ŠTOLA ZEMĚ ZASLÍBENÁ

Štola Země zaslíbená se nachází ve vrchu Mědník v obci Měděnec, kde se kutalo pravděpodobně již v 10. století. Dochované záznamy pocházejí ale až z 15. století. Těžily se zde hlavně stříbronosné měděné rudy, a to až v 27 štolách. Prohlídky štoly Země zaslíbená a Štola Marie pomocné se možné objednat na tel. čísle 739 040 671.

(34 km)

Více informací (Kudy z nudy)

https://stola-zeme-zaslibena-mednik-med.webnode.cz

BŘEZENSKÝ DRAK

Stroj těžil na Chomutovsku v Dole Nástup Tušimice více jak 30 let. Důlní obr je vysoký podobně jako chomutovská městská věž a váží podobně jako 17 plně naložených letadel před startem. Pro děti je připravený příběh o draku Severusovi a rytíři, který zachránil obec Březno.

(8 km, přímý autobus z Vikletice-přehrada)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.sd-infocentrum.cz/pribeh/brezensky-drak/o-drakovi.aspx

KLÍNOVEC

Klínovec je nejvyšším vrcholem Krušných hor. Dominantou vrcholu je radiotelekomunikační věž a rozhledna. V létě si na Klínovci můžete půjčit kolo nebo terénní koloběžku a sjet si jednu ze tří cest trailparku, které vedou skr Klínoveckou přírodu. Nahoru Vás vyveze moderní krytá sedačka.

(47 km)

https://trailpark.cz

HASIŠTEJN

Na úzkém ostrohu nad údolím Prunéřovského potoka u dnešní obce Místo byl na počátku 14. století založen hrad Hasištejn. Areálu vévodí vysoká vyhlídková věž, k vidění jsou zbytky interiérů hradu, malá a velká věž s vyhlídkou, kaple a sklepní prostory.

(28 km)

Více informací (Kudy z nudy)

Zřícenina Hasištejn
Zřícenina Hasištejn

ZÁMEK KRÁSNÝ DVŮR

Barokní rezidence s klasicistními prvky, zámek Krásný Dvůr, je spojen s jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic. Prohlédnout si můžete jak interiéry zámku, tak zámecký park s průvodcem a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie parku.

(14 km)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.zamek-krasnydvur.cz/cs

MALÉ PIVOVARY

V okolí se nacházejí také malé pivovary Chalupník v Perštejně a První občanský pivovar v Chomutově Karásek a Stülpner. V Žatci samozřejmě Žatecký pivovar.

https://www.pivochalupnik.cz​

https://www.karasekastulpner.cz​

Chmel
Chmel

JIRKOVSKÉ SKLEPY

Z větší části zachované městské historické sklepy v Jirkově vznikaly v letech 1555 - 1595. Podobných důlní děl je v České republice pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší.

(18 km)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.jirkov.cz/volny-cas/pamatky/mestske-sklepy/

MUZEUM LETECKÉ BITVY

Muzeum v Kovářské věnované největšímu leteckému boji 2. světové války nad Českou republikou. Expozice sestává z trosek havarovaných letounů, výstroje a uniforem letců, modelů letadel a diorámat, desítek historických fotografií a dokumentů. Chronologicky seznamuje nejen s průběhem bitvy a osudy jejích účastníků, ale také s leteckou válkou 1939-45.

(28 km)

Vice informací (Kudy z nudy)

https://new.museum119.cz

KARLOVY VARY

Přestože Karlovy Vary založil král a císař Karel IV. již roku 1350, zprávy o blahodárných účincích zdejších termálních i minerálních pramenů se rozletěly do světa až v 18. a 19. století. Nicméně od té doby se příliv hostů nezastavil a dnes Karlovy Vary právem patří mezi nejznámější lázně v Evropě.

(56 km)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.karlovyvary.cz/cs

PRAHA

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě - to všechno je Praha, hlavní město České republiky. Je to také věčná inspirace umělců v tisíci obrazech a podobenstvích, zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátní a lehce tajemné město s neopakovatelnou atmosférou.

(95 km, přímý autobus z Chomutova)

Více informací (Kudy z nudy)