KAM VYRAZIT V OKOLÍ

Na této stránce se nachází pár tipů, kam vyrazit v okolí. Na místě Vám rádi doporučíme další místa dle Vašich přání.

AUTOBUSY

Ve Vikleticích se nacházejí dvě zastávky. První stojí hned u vjezdu do našeho areálu. Z této zastávky (Vikletice) jezdí autobusy do Kadaně a Žatce. Z druhé zastávky u hráze (Vikletice-hráz) jezdí autobusy do Chomutova a Žatce.


CYKLOSTEZKY

Přes Vikletice vede cyklostezka č.6 z Chebu do Žatce a cyklostezka č.3080 z Vikletic do Chomutova.

Nechranická přehrada
Nechranická přehrada

NECHRANICKÁ PŘEHRADA

Nechranická přehrada je pátou největší přehradní nádrží v České republice. Vodní dílo leží na řece Ohři mezi Kadaní a Žatcem, jižně od Chomutova. Má nejdelší sypanou hráz ve střední Evropě, jejíž délka je 3280m. Byla vybudována na řece Ohři v letech 1961 až 1968, zejména jako zdroj vody pro nedaleké elektrárny v Tušimicích. V současnosti je především využívána k rekreaci. Její část byla vyhlášena Ptačí oblastí a je součástí soustavy Natura 2000.

200 metrů od našeho areálu se nachází písečný přístup do vody.

Další možnost koupání je například u hráze.


Vikletice a Nechranice
Vikletice a Nechranice

KRÁLOVSKÉ MĚSTO KADAŇ

Někdejší královské město Kadaň s nejdelší zachovalým opevněním v Čechách s Mikulovskou bránou, františkánským klášterem a Katovou uličkou, která je nejužší v České republice se nachází nedaleko Nechranické přehrady. V Kadani se také nachází například trampolínové centrum TDAréna Kadaň, muzeum čarodějnic nebo diskgolfové hřiště.

(13 km, přímý autobus z Vikletic)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.mesto-kadan.eu

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ

Historické město s rozsáhlým anglickým parkem, novogotickým zámkem s muzem porcelánu, pohádkovým okruhem a lázeňským areálem Kyselka se třemi minerálními prameny. Ve městě se také nachází venkovní aquapark.

(20 km, autobus přes Kadaň)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.klasterec.cz/mesto/informace-o-meste-1/informace-pro-turisty/

ŽATEC - MĚSTO CHMELE

Královské město Žatec s historickým centrem a tisíciletou tradicí pěstování chmele a výrobou piva. V Žatci doporučujeme navštívit zábavný komplex Chrám chmele a piva, který zahrnuje největší chmelařské muzeum na světě, 40m vysokou vyhlídkovou věž s interaktivním výtahem a výhledem na staré pivovary a také labyrint z chmelových žoků.

(13 km, přímý autobus z Vikletic)

Více informací (Kudy z nudy)

https://cs.zatec-thum.eu

CHOMUTOV

V městě Chomutov naleznete nejen historické centrum, ale také Zoopark Chomutov se skanzenem a safari. V blízkosti Zooparku se nachází Kamencové jezero s vlekem na vodní lyžování a krytý aquapark. Na severozápad od města se nachází Bezručovo údolí, které se oblíbeným cílem pěších i cyklistických výletů.

(16 km, přímý autobus z Vikletice-přehrada)

Vice informací (Kudy z nudy)

https://www.chomutov-mesto.cz/cz/pro-navstevniky-mesta

https://zoopark.cz

ZÁMEK ČERVENÝ HRÁDEK

Barokní zámek Červený Hrádek se nachází nedaleko města Chomutov. Nádvoří je vyzdobeno díly slavného sochaře Jana Brokoffa.

(30 km)

Vice informací (Kudy z nudy)

Zámek Červený Hrádek
Zámek Červený Hrádek

ŠTOLA ZEMĚ ZASLÍBENÁ (UNESCO)

Štola Země zaslíbená se nachází ve vrchu Mědník v obci Měděnec, kde se kutalo pravděpodobně již v 10. století. Dochované záznamy pocházejí ale až z 15. století. Těžily se zde hlavně stříbronosné měděné rudy, a to až v 27 štolách. Prohlídky štoly Země zaslíbená a Štola Marie pomocné se možné objednat na tel. čísle 739 040 671.

(34 km)

Více informací (Kudy z nudy)

https://stola-zeme-zaslibena-mednik-med.webnode.cz

BŘEZENSKÝ DRAK

Stroj těžil na Chomutovsku v Dole Nástup Tušimice více jak 30 let. Důlní obr je vysoký podobně jako chomutovská městská věž a váží podobně jako 17 plně naložených letadel před startem. Pro děti je připravený příběh o draku Severusovi a rytíři, který zachránil obec Březno.

(8 km, přímý autobus z Vikletice-přehrada)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.sd-infocentrum.cz/pribeh/brezensky-drak/o-drakovi.aspx

KLÍNOVEC

Klínovec je nejvyšším vrcholem Krušných hor. Dominantou vrcholu je radiotelekomunikační věž a rozhledna. V létě si na Klínovci můžete půjčit kolo nebo terénní koloběžku a sjet si jednu ze tří cest trailparku, které vedou skrz Klínoveckou přírodu. Nahoru Vás vyveze moderní krytá sedačka.

(47 km)

https://trailpark.cz

HASIŠTEJN

Na úzkém ostrohu nad údolím Prunéřovského potoka u dnešní obce Místo byl na počátku 14. století založen hrad Hasištejn. Areálu vévodí vysoká vyhlídková věž, k vidění jsou zbytky interiérů hradu, malá a velká věž s vyhlídkou, kaple a sklepní prostory.

(28 km)

Více informací (Kudy z nudy)

Zřícenina Hasištejn
Zřícenina Hasištejn

ZÁMEK KRÁSNÝ DVŮR

Barokní rezidence s klasicistními prvky, zámek Krásný Dvůr, je spojen s jménem jednoho z předních šlechtických rodů 18. století, rodem Černínů z Chudenic. Prohlédnout si můžete jak interiéry zámku, tak zámecký park s průvodcem a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie parku.

(14 km)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.zamek-krasnydvur.cz/cs

MALÉ PIVOVARY

V okolí se nacházejí také malé pivovary Chalupník v Perštejně a První občanský pivovar v Chomutově Karásek a Stülpner. V Žatci samozřejmě Žatecký pivovar.

https://www.pivochalupnik.cz​

https://www.karasekastulpner.cz​

Chmel
Chmel

JIRKOVSKÉ SKLEPY

Z větší části zachované městské historické sklepy v Jirkově vznikaly v letech 1555 - 1595. Podobných důlní děl je v České republice pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší.

(18 km)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.jirkov.cz/volny-cas/pamatky/mestske-sklepy/

MUZEUM LETECKÉ BITVY

Muzeum v Kovářské věnované největšímu leteckému boji 2. světové války nad Českou republikou. Expozice sestává z trosek havarovaných letounů, výstroje a uniforem letců, modelů letadel a diorámat, desítek historických fotografií a dokumentů. Chronologicky seznamuje nejen s průběhem bitvy a osudy jejích účastníků, ale také s leteckou válkou 1939-45.

(28 km)

Vice informací (Kudy z nudy)

https://new.museum119.cz

KARLOVY VARY

Přestože Karlovy Vary založil král a císař Karel IV. již roku 1350, zprávy o blahodárných účincích zdejších termálních i minerálních pramenů se rozletěly do světa až v 18. a 19. století. Nicméně od té doby se příliv hostů nezastavil a dnes Karlovy Vary právem patří mezi nejznámější lázně v Evropě.

(56 km)

Více informací (Kudy z nudy)

https://www.karlovyvary.cz/cs

PRAHA

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě - to všechno je Praha, hlavní město České republiky. Je to také věčná inspirace umělců v tisíci obrazech a podobenstvích, zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátní a lehce tajemné město s neopakovatelnou atmosférou.

(95 km, přímý autobus z Chomutova)

Více informací (Kudy z nudy)